עברית  |  рус  |  eng
 
חפש

עיצוב אתרים – "להלביש" את האתר

בעידן של היום, בו קיימים מאה אתרים לפחות בכל נושא ועוד חמישים בבנייה - עיצוב אתרים הוא אלמנט חשוב מעין כמוהו. עיצוב האתר גורם לו לבלוט מעל המתחרים ומקנה לו ייחודיות.  לרוב, כשגולש נכנס אל אתר הוא מתרשם ראשית מהעיצוב של האתר, מנוחות השימוש בו ורק אחר כך מתוכנו.

 

עיצוב אתרים נכון נועד לעורר רושם ראשוני חיובי ומיתוג של האתר. בעזרת עיצוב אתרים ניתן לקבוע גם קהל יעד, ולכן מעצב אתרים טוב הוא בעל ידע גם בשיווק ופרסום. תפקידו של המעצב להתאים את העיצוב לקהל היעד – ברוב המקרים מומלץ עיצוב נקי, לא עמוס ומקושקש מדי, ובעיקר כזה שמאפיין את האתר, ומתאים לקהל הגולשים הפוטנציאלי.

 

עיצוב אתרים – הלקוח תמיד צודק

אופי עיצוב האתר נקבע על פי צרכי הלקוח ורצונותיו, בהתחשב באופי האתר ובהתאמה אישית. אתר רשמי, לדוגמא, יאופיין בקווים נקיים ומוכרים, ועיצובו יהיה פורמאלי ונגיש. אתר בתחום הפרחים, לעומתו, יהיה מקושט ומעוטר בפרחים ובצבעוניות עזה, ואילו באתר בתחומי האלקטרוניקה יעשה שימוש בצבעים אפורים מתכתיים וטכנולוגיות חדישות.

 

עיצוב אתרים - ערוץ הילדים זה אנחנו

כיום יש היצע רחב של טכנולוגיות המשמשות ל עיצוב אתרי אינטרנט. ניתן להשתמש בקבצי טקסט, בקבצי תמונה, קבצי מוסיקה, קבצי מולטימדיה, פלאש ועוד, אך חובה להתאים את הטכנולוגיה לאופי האתר.

 

המוסד לביטוח לאומי, למשל, לא יזדקק לשימוש בקבצי פלאש או סרטונים קופצים משום שהוא עלול להיתפס כלא רציני. לעומת זאת, עיצוב אתרים כמו של ערוץ הילדים, מאפשר שימוש בפונקציות חדישות שכוללות סרטונים, תמונות, קבצי קול ופלאש. עיצוב אתרים מבדל את האתרים ומשפר אותם, אך סוג העיצוב נמדד בהתאמת הממשק למשתמש

 

 לדאוג לנוחיות הגולש

עיצוב אתרים כולל מתן מענה הולם לנוחיות הגלישה. חלוקה לקטגוריות, כפתורים וקישורים ברורים ומסודרים, הם התפקיד החשוב ביותר של עיצוב אתר. אתר טוב הוא אתר נוח לגלישה וניווט, בעל דפים מאורגנים ונעימים למראה ותפריטים. סדר וארגון באתר שמעידים עיצוב האתר ואופיו.