עברית  |  рус  |  eng
 
חפש

שיתופי פעולה – הלחם והחמאה הנדרשים להצלחה עסקית

בעלי עסקים רבים מתנהגים לפעמים כמו אחרונת עקרות הבית... – הם מתעקשים לעשות את הכל בעצמם. את השיווק ואת החשבונאות, את הפיתוח העסקי ואת הפיתוח הטכני, את המכירות ואת קשרי הלקוחות – לא פלא אפוא שבעלי עסקים מבינים עד מהרה, שהיום קצר והמלאכה מרובה, וכי עסק שרוצה באמת להצליח בשוק המטורף ומרובה הדרישות של ימינו, נדרש לקיום שיתופי פעולה עם שפע עסקים פוטנציאלים אחרים.
 

כיצד תורם אתר האינטרנט של העסק ליצירת שיתופי פעולה ?

אחת ממטרותיו של כל עסק בהקמת אתר היא הגברת המודעות לעסק, יצירת קשר עם לקוחות פוטנציאלים וכן, גם עם בעלי עסקים בתחומים משיקים לתחום העיסוק שלו, במטרה ליצור שיתופי פעולה והפריה הדדית. מדובר אולי באוטופיה, אבל כזו שהוכחה כעובדת – שיתופי פעולה אלה מאפשרים פיתוח עסקי והגברת הפעילות השיווקית של העסק, יצירת קשר בין חוליות שונות בשרשרת השירות או המוצר שהעסק מספק, ותפירת חבילות מוצרים משלימות המוכוונות ללקוח, ומגבירות את התועלת שלו מהעסק.
 

ומה בין שיתופי פעולה וקידום אתרים ?

אחד היתרונות המשמעותיים של שיתופי פעולה הוא האפשרות להשיג דרכם קידום אתרים, ובמילים אחרות – שיתופי פעולה פירושם קישורים חיצוניים הדדיים בין אתרים, קישורים חיצוניים מעידים לגוגל כי מדובר פה באתר רציני המקיים שיתופי פעולה וידע, ולפיכך – ראוי לקדם אותו. שיתופי פעולה אלה מחליפים למעשה את הבאנרים הפרסומיים של פעם, וכמובן את דואר הזבל, גם כשמדובר בתמורה כספית בעבור שיתופי פעולה בין אתרים. בסופו של דבר – מדובר פה ב win-win situation לכל הצדדים, הניזונים מאותם שיתופי פעולה ומשיגים בזכותם מבט נרחב (שלא לומר – בפרספקטיבה רחבה במיוחד) על הנעשה במספר אזורים שיווקיים, עסקיים וגיאוגרפיים במקביל.