עברית  |  рус  |  eng
 
חפש

החוכמה מאחורי פיתוח אפליקציות web

ה- web הוא הרשת- הקשר בין המחשבים - האינטרנט. פיתוח אפליקציות web הוא למעשה פיתוח יישומים מבוססי רשת שמתנהגים כמו תוכנות.כלומר, האפשרות לפתוח את התוכנה ולעבוד איתה בתוך האינטרנט, ללא התקנת תוכנה בפני עצמה, בזיכרון המחשב. למשל דואר אלקטרוני הוא אפליקציית web, כך גם לוח שנה ותזכורות דרך האינטרנט, צפייה בסרטונים, שימוש ברשתות חברתיות ועוד...

 

אפליקציית Web היא בעצם יישום גלישה, המאפשר לצפות דרך האינטרנט במסמכי טקסט ווידיאו, ניהול פרויקטים, עיצוב, מעקב אחר משתמשים ועסקאות, ובעצם כמעט כל דבר שניתן להשתמש בו דרך האינטרנט. אפליקציית web תופיע בדמות דף שמאפשר לגולש שימוש בו ומציע לעיתים חלופה לתוכנות קיימות.
 

 פיתוח אפליקציות WEB – לתפור חליפה ללקוח

פיתוח אפליקציות WEB כרוך בצרכי המשתמשים – בעלי אתרים זקוקים להתאמה ופיתוח של אפליקציות על מנת להישאר רלוונטיים משום שהרשת מתעדכנת ומתחדשת תדיר. על מנת ליצור אתר מוצלח בעזרת פיתוח אפליקציות WEB, יש להבין את רצונות הלקוח ומטרת האתר. אתרים מסוימים יוכלו לעשות שימוש בסרטונים, בניהול משתמשים ועוד, אך אחרים לא יזדקקו לכך.

 

פיתוח אפליקציות WEB תלוי בשימושי האתר ובעיצובו, ועל פי צרכי האתר יש לאפיין את הפונקציות הנדרשות. רוב היישומים קשורים למערכת הניהול ולצרכי הגולש ומנהל האתר, אך קיימות אפליקציות מיוחדות של עיצוב, קשר עם לקוחות, קבלה ושליחה של הודעות ואינסוף אפשרויות שמוסיפות להתפתח ולגדול.